Namíchejte si svůj doplněk stravy!

Související zdravotní problémy

Zdravá pleť
Přechod, menopauza
Stres
Vypadávání vlasů
« Zpět na seznam častých zdravotních problémů

Zdravé nehty, růst nehtů

Jak na zdravé nehty? Zdravé nehty jsou hladké, nemají rýhy ani vyvýšeniny. U kořene nehtu je vidět rozpoznatelný nehtový měsíček (polokruhová bílá plocha nehtu). Mají lehce růžové lůžko a jemně se lesknou. Zdravé nehty si udržíte správnou mechanickou péčí a především zdravou výživou. Pro svůj normální vzhled a růst potřebují vitamíny (lámavost, štěpení, tenkost, mdlá barva).

Příčiny nezdravých nehtů, lámavost

Zhoršená kvalita, lámavost nehtů může být způsobena mnoha faktory – nedostatkem složek potřebných pro jejich normální růst a obnovu, stresem, infekčními nemocemi. Lámavosti nehtů se vyvarujete konzumací látek bohatých na vápník - zeleniny, sezamových semen nebo mléčných výrobků. Bledé, křehké, hrbolaté nehty (až šedá barva nehtů) bývá přirozená u starších lidí, může ale naznačovat i nedostatek železa. Doporučuje se proto konzumace brokolice, ovesných vloček, špenátu, jater nebo oříšků. Bílé nehty s tmavými okraji signalizují žloutenku, namodralé nehty jsou příznakem nedostatku kyslíku v organismu. Žluté nehty mívají kuřáci, jsou také důsledkem houbové plísně. Pokud se neléčí, nehtové vrstvy slábnou a začínají se lámat.

Míchat přípravek

S Mixturam získáte...

  • Složení přesně na míru
  • Všechno v jedné tobolce
  • Výběr z více než 40 složek
  • 90denní záruku vrácení peněz
  • Vlastní pojmenování na etiketě
  • Dopravu po ČR jen za 45 Kč

Co si u nás nejčastěji míchají ostatní?

Zobrazené suroviny vycházejí ze statistiky nejčastěji objednávaných látek, které si namíchali zákazníci uvádějící v zdravotním dotazníku obdobné problémy.