Vaše příběhy

« Zpět na seznam příběhů

Tereza, 27 let, personalistka, Kobeřice

„Uvědomila jsem si, že životem nechci jenom projít. Chci si ho pořádně užít.“

  

Jako personalistka ve velké mezinárodní společnosti jsem ve svém živlu - práce s novými lidmi, schůzky, pohovory, školení zaměstnanců, náročné služební cesty. Díky mé povaze a náplni práce jsem už z podstaty věci workoholik. Potřebuji být neustále v zápřahu, něco nového dělat. Pak jsem bojovník, musím pořád něco překonávat a zkoušet svoje fyzické limity. Povahou jsem hodně společensky zaměřená a extrovertní, můj život je proto neustálé poznávání zajímavých lidí a činností. Když se pro něco nadchnu, dávám tomu maximum své energie, neumím si pro sebe vzít oddechový čas. Nese to s sebou ale velký stres a stojí mě to mnoho sil.

Vždycky jsem si myslela, že to zvládám. Pak jsem si ale začala podrobněji všímat vlivů na mé zdraví. Byla jsem častěji unavená, začala jsem chybovat, hůř jsem si pamatovala věci, nekvalitní rychlostravování mi nedávalo potřebné živiny a rozhazovalo mi celkovou vitalitu. Postupně jsem si uvědomila, že v takovém hektickém zápřahu nemůžu a nechci fungovat po celý život, chtěla jsem si ho víc užít. Vyčerpávající práci jsem proto začala vyvažovat oddechovými aktivitami a soustředit se na sebe a své zdraví.

I workoholik potřebuje chránit svůj zdroj energie

Začala jsem více cestovat, pravidelně běhat, vrhla jsem se na potápění, začala malovat obrazy, degustovat vybrané restaurace. Psychický efekt se dostavil a můj život je pestřejší. Klíčové ale bylo si také zajistit pravidelný zdroj vitamínů, abych měla všechny potřebné živiny a energii pro nové aktivity a cítila se líp i fyzicky.

Dnes jsem zdravější, silnější a šťastnější, protože se postupně učím, jaké to je si víc užívat života. Mám najednou větší důvěru i v sebe, protože vím, že dělám to nejlepší, abych si udržela zdraví. Pořád miluji a potřebuji svůj hektický život, ale už také vím, že je třeba si občas vzít oddechový čas a dobít si energii, abych mohla i nadále hledat svoje limity a být nejlepší v tom, co dělám. Každý den.