Vaše příběhy

« Zpět na seznam příběhů

Pavla, 28 let, zdravotní sestra, Zlín

„Těhotenství a častá dezinfekce při práci v nemocnici má dopad na mé vlasy, nehty a pokožku.“

   

Vykonávám náročné zaměstnání zdravotní sestry. V nemocnici trávím 12 hodinové směny a neminou mě ani časté přesčasy. Ve službě ale musím být soustředěná, odpočatá a celkově v dobré kondici, abych se zvládla denně věnovat několika desítkám pacientů. Musím být neustále v pozoru a neudělat žádnou chybu. Omyl se v mém povolání nedá připustit.

„Během těhotenství jsem na sobě začala sledovat zhoršení stavu mých vlasů a nehtů. V průběhu kojení mi dokonce vlasy začaly hodně padat.“

Jsem matkou 3 letého dítěte. Mé dítko je hodně aktivní a tak se cítím většinu času hodně unavená. Dost často se ani klidně nevyspím. Během těhotenství jsem na sobě začala sledovat zhoršení stavu mých vlasů a nehtů. V průběhu kojení mi dokonce vlasy začaly hodně padat. Bohužel i díky práci zdravotní sestry mám dosti poničenou pokožku. V nemocnici se musí dodržovat striktní hygiena a to vyžaduje časté používání dezinfekčních prostředků poškozujících kůži a nehty. Zářivky, všudypřítomné v nemocničním prostředí, zase přispívají ke zhoršení vlasů.

Snažím se žít aktivním životem. Chci každý okamžik využít na plno. Velice ráda jezdím do přírody na kole s celou svojí rodinou. Inline brusle jsou mojí vášní od mala. Ráda doplním ztracenou energii i na hodině aerobiku. Se synem chodím pravidelně plavat do bazénu a v létě na koupaliště. Nad to všechno ještě navštěvuji jazykový kurz, který vyžaduje hodně koncentrace.

Líbí se mi, že si můžu sama namíchat potřebné látky

Jako zdravotní sestra vím, že pestrou stravou a zdravým životním stylem se problémy s pokožkou, nehty a vlasy dají napravit. Řekla jsem si ale, že by to přeci jen chtělo udělat něco navíc, aby to šlo rychleji. Je podle mě užitečné jít v tomto případě tělu naproti. Obzvlášť tehdy, když jsem těm negativním vlivům vystavena pravidelně. Vyzkoušela jsem si namíchat koktejl vitamínů na míru na mixturam.cz. Tato služba mě zaujala, protože jsem si sama mohla vybrat jednotlivé látky, o kterých si myslím, že mému tělu scházejí.