Vaše příběhy

« Zpět na seznam příběhů

Lenka, 30 let, lékařka, Zábřeh

„Jako doktorka musím neustále dbát o svoji imunitu.“

   

Obvykle trávím v ordinaci a ve službě v nemocnici běžně přes 70h/týden, často sloužím (v záskoku za některého z kolegů) i několik 24h směn za sebou. Jsem denně ve styku s mnoha nemocemi, nemocnými, je to velký zápřah na tělo jak psychicky, tak fyzicky. Musím být ale neustále fit, funkční, pomáhat na počkání. Výpadek ve výkonu skoro ani není možný.

Pevné zdraví není jen o lécích a vitamínech, je to o celkové životosprávě a tréninku

Proto o sebe musím velice pečlivě dbát. Jako lékařka to mám sice usnadněné, protože vím, co moje tělo a hlavně imunita potřebuje (nebo mohu odborně konzultovat s kolegy), každopádně i tak to není nic jednoduchého, protože tělu člověk tak jednoduše neporučí. Není to ale jen o lécích nebo vitamínech, je to také hodně o celkové životosprávě a o vycvičení těla.

„Potravinové doplňky samozřejmě nejsou léčivo, ale vidím v nich způsob, jak si cíleně napravovat nevhodný styl života a špatné stravování příjmem látek, které naše tělo potřebuje, ale z různých důvodů se mu nedostávají.“

Jsem už odmala velice akční, nedokážu chvíli posedět. Obvykle je za tím moje zvědavost, touha poznávat něco nového, zjišťovat limity toho, co je lidské tělo a mozek schopen zvládnout, co jsem schopna zvládnout já. To hlavní nyní je pro mě asi potřeba nového adrenalinu, abych mohla vyvážit psychicky i fyzicky velmi náročné povolání a stres. Asi nejsem typický doktor, který si potrpí na golfu, luxusních večeřích ve vybrané společnosti a opeře (byť i já mám kulturu a vážnou hudbu velice ráda), já si potřebuji spíš pořád dokola něco dokazovat, šahat si na limity svých fyzických sil a odvahy. Proto skok padákem, proto jízda na kajaku, proto fyzicky náročné tury po horách. Toto mě posiluje a nabíjí novou energií. Zároveň u toho velice dobře relaxuji a cvičím si tělo tak, aby bylo schopno odolávat a více vydrželo.

Ne všechny potřebné látky člověk získá v dostatečném množství pestrou stravou

Proto mě zaujal Mixturam - možnost namíchat si dle svého gusta a dle vlastní potřeby různé látky je podle mě velká výhoda. Nabízí řadu užitečných szrovin, ke kterým se člověk jen tak nedostane (rozhodně ne všechno lze v potřebném množství získat pestrou a vyváženou stravou). Zadruhé - ne každý je „milionář“, aby si všechny kvalitní (a občas i exotické) potraviny mohl neustále kupovat. Sama mám s doplňky stravy bohaté zkušenosti. Pravidelně posiluji imunitu cvičením, otužováním a samozřejmě látkami posilující imunitu. Není totiž důležité hned po ráno spolykat velké množství vitamínových tablet, což je pro žaludek zatěžující, ale podstata tkví v tom, že je tělu vůbec dodáme, aby s nimi mohlo podle potřeby pracovat.