Vaše příběhy

« Zpět na seznam příběhů

Bedřich Valenta, 21 let, profesionální badmintonista, Most

„Dle mého oblíbeného motta: „FROM ZERO TO HERO“ dokáže hrdiny tvořit jen tvrdá práce a disciplína.“

   

Celý můj život se odehrává na kurtu. Již od svých osmi let, kdy jsem poprvé vzal do ruky raketu, jsem tušil, že mi změní život. K badmintonu mě přivedl kamarád a jelikož byl, jak bylo zvykem, lepší opravdu ve všem na co sáhl, tak to nevypadalo jako dobrý nápad hrát právě badminton. Nakonec on s badmintonem velmi rychle skončil, a já se začal zlepšovat.

První úspěchy přišly velmi brzy, již v kategorii do jedenácti let. Několik prvních let byl klubový trénink pro juniorské kategorie dostačující, ale od určité doby jsem začal chtít být lepší, než jsem, a tak jsem začal pracovat sám na sobě. Pomohl mi v tom impulz od mého trenéra Lukáše Kroce, který byl pro mne vždy velkým příkladem a osobností. Z obyčejných tréninků se staly tréninky plné náboje a energie. Posilování, běh mimo klubový čas vyhrazený pro tréninky. Během několika měsíců mě to vyšvihlo velmi vysoko.

„S intenzivní tréninkovou přípravou jsem vydržel hrát ve velmi vysokém tempu. To mi v kategorii U17 přineslo odměnu v podobě účasti na Mistrovství Evropy.“

Následovala další klíčová výzva, kterou mi zařídil můj skvělý trenér - účast na mezinárodním kempu v čínské provincii Dongguan. Získané zkušenosti mi dopomohly k jednomu z největších dosavadních úspěchů - druhému místu na mezinárodním mistrovství Slovinska. Začaly přibývat také zlaté medaile z domácího prostředí a dalším krůčkem k profesionalizaci byl pro mě start působení v extraligovém týmu SUPERSTARS MOST.

Díky velkému tréninkovému vypětí jsem často marodil

Brzké vstávání, kondiční trénink, škola, znovu trénink a znovu trénink. To je můj klasický den. Přípravy šly v pořádku, ale často jsem se potýkal se zdravotními problémy. Vždy před důležitou soutěží jsem onemocněl. Potřeboval jsem s tím něco zásadního udělat, protože to ohrožovalo mé výkony. Začal jsem proto pravidelně užívat vitamíny a bylinky na podporu imunity, které mi umíchali na míru odborníci z Mixturam. Začal jsem využívat také látky podporující regeneraci, a látky podporující nárůst svalové hmoty. A jsem rád, že jsem takové přípravky objevil, protože dnes jsou mými nedílnými společníky. Cítím, že se s každým tréninkem zlepšuji a stále mám energii se hnát za svými sny. Nikdy se svých snů totiž nesmíte vzdát! Pracujte na jejich naplnění celý čas.