Základní informace o službě   |   Bezpečnost   |   Otázky   |   O nákupu   |   Kontakt

Garance bezpečnosti a kvality Mixturam

Mixturam si zakládá na čistotě a kvalitě svých výrobků. Na naši výrobu klademe vyšší požadavky, než jaké jsou po nás zákonem vyžadovány. Interně dodržujeme i pravidla, která jdou daleko za rámec běžného standardu.

Vzhledem k tomu, že naše výroba probíhá exkluzivně v České republice, podléháme kontrole českých úřadů a každý náš krok je pečlivě monitorován na několika úrovních.

Ačkoliv je každý náš produkt unikát vytvořený jen a pouze pro vás, probíhá u něj naprosto stejná inspekce jako u jakéhokoliv masově nabízeného doplňku stravy v Evropské unii.


Pokročilý algoritmus hlídá vhodné kombinace a maximální denní dávky

Algoritmus našeho „míchátka“ byl vyvinut ve spolupráci s farmaceuty. Ministerstvo zdravotnictví jsme informovali o způsobu, jakým algoritmus funguje a jak množství látek hlídáme.

Možná jste si všimli, že u některých surovin není možné nastavit takovou denní dávku, jakou byste si přáli. To je dáno tím, že na některé z námi používaných surovin existují zákonná omezení, která přesně vytyčují maximální denní dávku a těchto omezení se velmi přísně držíme. Po konzultacích s odborníky jsme přidali také omezení pro další látky z důvodu zvýšení bezpečnosti, přestože to není legislativně vyžadováno.


Vaše směs prochází několikanásobnou kontrolou

Poté, co si objednáte vaši vybranou kombinaci látek, odešleme na Ministerstvo zemědělství (nová vyhláška od roku 2015, dříve to bylo Ministerstvo zdravotnictví) dokument, který obsahuje návrh označení a přesně definuje kombinaci vitamínů, bylinek a extraktů, které si přejete vyrobit.

Vaše kombinace prochází při výrobě několikásobnou kontrolou – první je automatickou a integrální součástí našeho webového „míchátka“, druhá je vykonána naším odborným garantem. Návrh směsi a označení oznámíme na Ministerstvu zemědělství. Nemusíte se ovšem bát, že by tím vaše objednávka byla zdržena – celý proces je velmi rychlý.

Za dobu existence služby Mixturam (a dlouhého testování předcházejícímu spuštění) jsme se ještě nesetkali s případem, kdy by přes „míchátko“ prošla jakákoliv kombinace, kterou bychom později vyřadili.


Naše výrobní prostory jsou kontrolovány příslušnými úřady

Kontrola našich výrobních prostor podléhá Státní zemědělské a potravinářské inspekci. Nad rámec kontroly českého úřadu dobrovolně umožňujeme americké Food and Drugs Administration (FDA) kontrolu našich výrobních prostor. Registrace FDA je nezbytná pro prodej v USA. Při kontrole FDA prověřuje naše výrobní postupy, čistotu surovin a kvalitu laboratorního vybavení. FDA má v Evropě specialisty, kteří na základě amerických standardů prověřují evropské provozovny dodávající do USA.


Pečlivě dbáme na kvalitu surovin

Velmi pečlivě si vybíráme své dodavatele (výhradně evropské), abychom mohli našim zákazníkům poskytnout výrobek nejvyšší kvality. Se surovinami, u kterých by existovalo byť sebemenší podezření na závadnost, bychom se bez milosti rozloučili.


Obal je vybaven garanční pečetí

V současné době používáme pro naše výrobky prodávané v ČR skleněné obaly, které jsou zajištěny garanční pečetí dokazující, že s vámi objednaným výrobkem nebylo v průběhu přepravy neoprávněně zacházeno. Způsob balení a vlastní kartonové obaly jsou dalším důkazem toho, že vaše kombinace na míru je ve stejném stavu, v jakém odcházela z naší laboratoře.

Pokud by měl náš zákazník zájem o ještě vyšší úroveň bezpečnosti, rádi připravíme vaši kombinaci do plastové dózy, u které využíváme systému dvojitého garančního uzávěru.