Základní informace o službě   |   Bezpečnost   |   Otázky   |   O nákupu   |   Kontakt

Často kladené dotazyJak to funguje?

Mixturam vám umožní namíchat si vlastní směs vitamínů, bylinek a dalších zdraví prospěšných potravinových doplňků. Interaktivní rozhraní Míchátka sníží možná zdravotní rizika – budete nejdříve dotázáni na své alergie a potravní intolerance, na základě čehož vám budou vyfiltrovány a nabídnuty pouze takové suroviny, které jsou pro vás bezpečné. Tato kontrola se netýká pouze alergií, ale např. zabrání tomu, aby kardiak požil potravní doplněk s kofeinem a podobně. Systém neumožní dosáhnout (či dokonce překročit) stanovené maximální denní dávky. Před samotnou výrobou bude složení znovu zkontrolováno (nezávisle na automatické kontrole softwarem) naším odborníkem, jakožto další stupeň kontroly. Výroba je situována v České republice a podléhá přísnému dohledu. Všechny používané suroviny se běžně vyskytují v doplňcích stravy prodávaných v České Republice, splňují potřebná povolení pro prodej potravinových doplňků v ČR, viz nařízení ve vyhlášce č. 225/2008 Sb.

Není to moc drahé?

Počítejte s námi: Za cenu denní dávky 7,90 Kč/den získáte 100 tobolek. To je denní porce bez dalších starostí na celé 3 měsíce. A teď kontrola: Poskládejte si na stůl běžné krabičky s doplňky a vitamíny, které pravidelně za 3 měsíce kupujete a spotřebujete. Na kolik vás celkem vyjdou? V součtu určitě víc, protože každému z výrobců, prodejců a dalších článků prodejního řetězce zaplatíte samostatně jejich náklady a ziskovou marži. U nás kupujete přímo u zdroje, bez dalších distribučních článků. Navíc všechny potřebné složky najednou a obvykle i v mnohem větší koncentraci než u konkurenčních výrobků.

Proč vitamíny na míru, proč vlastní směs?

Běžně prodávané potravinové doplňky a směsi vitamínů jsou vyráběny tak, aby vyhovovaly co nejširší mase spotřebitelů. Každý člověk je ale unikátní a má jiné potřeby. Vy tudíž potřebujete něco na míru vašemu tělu a zdraví a většinou víte, co vás trápí. Na Mixturam.cz si proto jednoduše sestavíte vlastní kombinaci složek. Vyrobíme vám minimálně 100 tobolek. Pokud nevíte, uděláte si zdravotní dotazník a náš algoritmus vám doporučí vhodné složení směsi. Zároveň ohlídá doporučenou denní dávku, možné alergie a kontraindikace tak, aby pro vás byla výsledná směs bezpečná.

Kde a jak si mám vlastní směs namíchat?

Přejděte do sekce Míchat a vyberte si z nabídky jednotlivé složky, které chcete ve svém výběru mít. Zvolte jejich množství (maximální denní dávka je hlídána automaticky), procesem výběru vás provede (a případně poradí) náš virtuální odborník, Bolek Tobolek.

Jaký je maximální počet látek, které lze v jedné směsi namíchat?

Velikost tobolky má určitý objem, počet složek k umíchání je stanoven na max. 6. Nemá smysl dělat hodně překombinované směsi (některá složka by v ní totiž mohla být jen ve velmi malé koncentraci, tudíž nebude ve finále pro lidský organizmus nijak přínosná). Menší množství složek je lepší i z toho důvodu, že pokud vám nějaká složka bude dělat potíže (třeba alergicky), snáze ji identifikujete.

Odkud pocházejí vaše suroviny a látky?

Všechny nabízené látky získáváme z certifikovaných lékárenských provozů, od českých nebo evropských výrobců nebo dovozců. Pečlivě je vybíráme tak, aby byly vždy čerstvé a zdravotně bezpečné. Vyrábíme jen z ověřených a bezpečných látek, které mají povolení pro prodej potravinových doplňků v ČR podle vyhlášky č. 225/2008 Sb.

Vyrábíte v ČR nebo jako většina ostatních firem potravinové doplňky a vitamíny dovážíte hotové z Číny?

Jsme ryze česká firma s českými majiteli, zaměstnanci i kapitálem. Výrobní zařízení je proto pochopitelně také v ČR. Bylo by jednoduché si vše nechat vyrábět s nízkými náklady např. v Číně, ale v našem případě je výroba tak specifická, že by to bylo nereálné. Potom je tu ještě jeden faktor – „čínskou“ cestou nechceme jít. Chceme podporovat místní ekonomiku a pracovní trh, mít nad kvalitou výroby maximální možný dohled a kontrolu.

Kolik látek nabízíte? Budou další přibývat?

Aktuálně nabízíme v online rozhraní míchátka 32 různých složek z řad vitamínů, bylinek a dalších užitečných látek. Máme v plánu nabídku neustále rozšiřovat, především podle potřeby a požadavků vás, našich zákazníků. Pokud vám tedy v aktuální nabídce nějaká složka chybí, napište nám to info@mixturam.cz.

Můžu si svoji směs nějak pojmenovat?

Ano, přímo při sestavování směsi lze dopsat i vlastní název. Při výrobě směsi vám ho pak vytiskneme na etiketu.

Co je to DDD?

DDD je zkratka pro doporučenou denní dávku. Vyjadřuje potřebný individuální denní příjem vitamínů, minerálů a dalších látek, který je považován za dostatečný na to, aby pokryl potřebu většiny zdravých jedinců.

Proč je vaše dopravné levnější, než je jeho běžná cena?

Rozhodli jsme se jít proti proudu a chceme, aby naše vitamíny byly dostupnější pro kohokoliv. Po celé ČR vám tedy na dopravu poštou přispějeme, bude vás stát jen 30 Kč. Za ušetřené peníze si můžete koupit třeba něco dalšího pro radost nebo své zdraví.

Vrátíte mi peníze, když nebudu s výrobkem spokojený?

Jelikož se jedná o výrobek upravený dle požadavků zákazníka, nevztahuje se na něj 14 denní lhůta vrácení bez udání důvodu. Avšak na všechny naše výrobky poskytujeme nadstandardní 90 denní záruku! Pošlete nám zbytek nevyužitých tobolek do 90 dnů zpět a my vám na váš Mixturam účet připíšeme část peněz odpovídající poměrné části nevyužitých tobolek. Bez otázek, bez výmluv. Pokud zašlete zpět 50 tobolek, na Mixturam účet se připíše 50 % z částky 790 Kč (tj. 395 Kč), pokud zašlete všechny, připíše se celých 790 Kč a podobně. Stačí nám balení poslat zpět poštou spolu s dokladem o koupi. Získaný kredit můžete využít k dalšímu nákupu. Dopravu zpět poštou vám sice neuhradíme, ale získáte poštovné zdarma pro další objednávku. 100% si za našimi výrobky stojíme a chceme, aby byl každý ze zákazníků spokojený. Budeme proto rádi za jakoukoliv konstruktivní kritiku.

Jakou trvanlivost má namíchaná směs?

Standardní trvanlivost namíchané směsi je jeden rok, je potřeba tobolky skladovat ve vhodných skladovacích podmínkách (nevystavovat přímému slunečnímu světlu, skladovat v uzavřené lahvi, v dodaném papírovém obalu a v suchu při běžné pokojové teplotě).

Kam mohu posílat náměty na nové látky?

Budeme rádi za každý nový postřeh nebo tip na vylepšovák, na novou zajímavou látku. Nejlepší nápad měsíce pravidelně vyhodnotíme a odměníme poukazem na nákup nové směsi. Své postřehy a náměty pište na info@mixturam.cz.

Jsou tyto směsi vhodné i pro děti, těhotné, alergiky?

Jsou vhodné pro děti od 12 let. Užívání u mladších dětí nejdříve proberte s lékařem. Pozorně čtěte popisky jednotlivých složek, tyto informace jsou na nich v případě nevhodnosti pro určité skupiny uvedeny.

Vzal jsem si pilulku a nezabrala, co mám dělat?

Nás produkt je doplňkem stravy (tedy obohacuje běžnou stravu), není léčivem. Některé fyziologické účinky látek se mohou dostavit až po několika měsících užívání. Nečekejte okamžité zázraky, k tomu opravdu potravinové doplňky neslouží. Pokud zároveň s tím nebudete pořádně spát, jíst a cvičit, tak vám nepomůže ani Bolek Tobolek.Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Zeptejte se přímo nás... – info@mixturam.cz